Jak wygląda operacja korekcji nosa?

Jak wygląda operacja korekcji nosa?

21 lutego 2015 Wyłącz przez Aleks

Korygowanie wyglądu nosa wiąże się z poważną zmianą w wyglądzie twarzy, nawet jeśli korekcja nosa będzie subtelna i niewielka. To element ciała, który znajduje się centralnie na naszej twarzy, dlatego poddanie się temu zabiegowi powinno się poważnie i na spokojnie przemyśleć.

Przygotowanie się do operacji

Przede wszystkim pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest konsultacja ze specjalistą np. u Lineacorporis i przekonanie się o tym, że taki zabieg jest nam faktycznie potrzebny. Czasami po takim spotkaniu okazuje się, że nie jesteśmy gotowi na taką zmianę i ingerencję w ciało, a czasami z przyjemnością zapisujemy się na zabieg. Aby dobrze przygotować się na operację, należy poddać się rutynowym badaniom laboratoryjnym, a w niektórych przypadkach również rentgenowi nosa i przynosowych zatok. Ze względu na fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym na sześć godzin przed nim, należy pozostać na czczo.

Korekcja nosa – przebieg zabiegu

Aby dostać się do chrząstki i kości odpowiedzialnych za kształt naszego nosa, chirurg musi naciąć skórę. Na szczęście w dzisiejszych czasach robi się to w najcieńszym miejscu słupka nosa, co oznacza, że widoczna blizna będzie miała jedynie kilka milimetrów długości. Po dostaniu się do elementów, których kształt trzeba zmienić, chirurg podejmuje się piłowania kości bądź jej dłutowania – wszystko zależy od efektu, jakiego oczekuje pacjent lub pacjentka. Dobrze wykonany zabieg da doskonały efekt, który jednak będzie widoczny dopiero po około dwóch tygodniach oczekiwania wśród obrzęków i krwawienia. To jednak standardowa droga do osiągnięcia wymarzonego, upragnionego wyglądu.