Zabiegi artroskopowe na biodro – nowoczesne i mało inwazyjne metody leczenia

Zabiegi artroskopowe na biodro – nowoczesne i mało inwazyjne metody leczenia

27 września 2008 Wyłącz przez Aleks

Obecnie w medycynie mamy do dyspozycji wiele metod zabiegowych oraz diagnostycznych. Popularność i dostępność tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego pozwalają na szybkie i skuteczne obrazowanie zmian w obrębie układu ruchu. Jedną z metod diagnostyczno-terapeutycznych jest artroskopia. Nowocześnie realizowana artroskopia stawu biodrowego pozwala na diagnozowanie zmian w obrębie stawów, leczenie stanów martwicy kości oraz oczyszczanie stawu z wysięków. Metoda ta jest również stosowana przy uszkodzeniach elementów więzadłowych u pacjentów, u których chcielibyśmy uniknąć endoprotezoplastyki tego stawu.

Dlaczego warto rozważyć tego rodzaju metodę?


Artroskopia stawu biodrowego jest przede wszystkim metodą o bardzo niewielkiej inwazyjności i wysokim poziomie bezpieczeństwa. W ten sposób możliwe jest bardzo szybkie oraz efektowne zredukowanie wielu powikłań związanych z klasycznym leczeniem. Dlatego też w pewnych sytuacjach artroskopia stawu biodrowego jest działaniem z wyboru, które powinno być przez nas bezwzględnie podjęte. Warto przy tym zdecydować się na zastosowanie pewnych innowacyjnych metod, które są przez nas powszechnie wykorzystywane i są dla nas wszystkich dostępne.
Leczenie artroskopowe ma wiele atutów. Niska inwazyjność, krótki czas rekonwalescencji oraz coraz większa liczba ośrodków, które wykonują tego rodzaju procedury. Jedną z klinik zajmującyh się tym jest Sport-Klinika, która również oferuje usługę https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/leczenie-palucha-koslawego-haluxy/ czyli leczenie tzw. palucha koślawego.

Gdzie wykonać taką procedurę?

Na pewno warto zdecydować się na wykonanie takich procedur, jak artroskopia stawu biodrowego. Dobrze jest wybrać wyspecjalizowany ośrodek, gdzie wykonany zostanie zabieg. Jest to bardzo proste – wystarczy dokładnie sprawdzić, które szpitale realizują tego rodzaju zabiegi.