Skąd się biorą kurze łapki na twarzy i jak się ich pozbyć?

Skąd się biorą kurze łapki na twarzy i jak się ich pozbyć?

5 maja 2023 Wyłącz przez Aleks

Co prowadzi do powstawania kurzych łapek? Jak można skutecznie ich się pozbyć? To pytania, które pojawiają się bardzo często w wyszukiwarce internetowej. Ty również  pragniesz poznać na nie odpowiedzi? Zajrzyj do naszego tekstu!

Kurze łapki na twarzy – skąd się biorą?

Kurze łapki to początkowo drobne zmarszczki mimiczne, które występują w zewnętrznych kącikach oczu. Z biegiem czasu zaczynają się pogłębiać, co ma związek ze stopniowo postępującym starzeniem się skóry. Warto zauważyć, że kurze łapki na twarzy pojawiają się jednakowo u kobiet, jak i mężczyzn. U kobiet niestety są bardziej widoczne przez inną strukturę skóry i mogą pojawiać się już około 25. roku życia. Powodem tak szybkich zmian bywa delikatna skóra, która marszczy się od kilkudziesięciu do kilkuset razy w ciągu dnia, zwłaszcza podczas śmiania. Jednak kurze łapki na twarzy mogą powstawać także przez inne czynniki. Do najważniejszych możemy zaliczyć promieniowanie słoneczne, a dokładniej mówiąc intensywne opalanie się na słońcu i w solarium, czy nawet niskie nawilżenie lub dotlenienie skóry. Zmiany hormonalne, czy uwarunkowania genetyczne również mogą przyczynić się do powstawania tych drobnych zmarszczek. Na stan naszej skóry wpływa też ogólna kondycja organizmu i w tym przypadku kluczowe znaczenie ma prawidłowe nawodnienie skóry, czy to, jak wygląda nasza dieta. Jeśli będzie bogata w witaminy i minerały, to możemy dostarczyć do organizmu naturalnych antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia się skóry.

Kurze łapki na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Na pewno warto pomyśleć o zmianie swoich codziennych nawyków, zwłaszcza jeśli nie są one zbyt zdrowe. Mowa tutaj oczywiście o diecie, ale nie tylko. Warto też zrezygnować z palenia papierosów, nadmiernej ekspozycji twarzy na słońcu, czy wizytach w solarium. Kluczowe znaczenie będzie mieć też pielęgnacja twarzy, która powinna być dopasowana do rodzaju skóry. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by pomyśleć o wykorzystaniu zabiegów na usuwanie kurzych łapek na twarzy. Do swojej dyspozycji mamy w końcu profesjonalne gabinety medycyny estetycznej, które dysponują bardzo szerokim wyborem zabiegów i wśród nich znajdziemy również takie, które pozwolą niwelować kurze łapki lub je całkowicie usunąć. Jednym z lepszych może okazać się wypełnienie botoksem, ale do delikatnej skóry w okolicach oczu nadaje się również kwas hialuronowy, czy osocze bogatopłytkowe. Jeśli interesują nas bardziej zaawansowane zabiegi, to na pewno dobrym wyborem będzie laser frakcyjny CO2 lub mezoterapia mikroigłowa.