Czy prawnik może świadczyć usługi prawne na odległość?

Czy prawnik może świadczyć usługi prawne na odległość?

12 czerwca 2018 Wyłącz przez Aleks

Prawnicy świadczą swoje usługi w kancelariach prawnych. Nie każdy może jednak udać się do kancelarii osobiście. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość skorzystania z pomocy prawnej na odległość?

W jaki sposób prawnik może oferować swoje usługi?

Adwokaci i radcowie prawni prowadzący własne kancelarie najczęściej przyjmują w nich swoich interesantów. Coraz więcej z nich oferuje jednak usługi prawne na odległość – przez internet oraz przez telefon. Wówczas prawnik może odpowiedzieć na wszystkie pytania i zaoferować dodatkowe usługi bez konieczności osobistego kontaktu.

Usługi prawne świadczone w taki sposób są dogodnym wyborem dla osób, które nie mogą udać się do prawnika, na przykład kancelaria prawna znajduje się z dala od ich miejsca zamieszkania, pracują w godzinach jej otwarcia lub mają trudności z samodzielnym dojazdem. Jest to także bezpieczne rozwiązanie w obecnej sytuacji epidemicznej.

Jak wygląda obsługa prawna online i przez telefon?

Obsługa odbywająca się za pośrednictwem internetu i telefonu może obejmować różne czynności, które prawnik wykonuje na zlecenie swojego klienta.

Usługi prawne na odległość polegają na wcześniejszym umówieniu się z prawnikiem na konsultację za pośrednictwem komunikatora internetowego lub przez telefon. Można wtedy wybrać dogodną porę na rozmowę.

Prawnik może również doradzić przez e-mail – należy wtedy przesłać do niego zapytanie, a odpowiedź otrzymuje się w podobny sposób.

Gdy dana sprawa wymaga zapoznania się przez prawnika z dokumentami, można również przekazać je do niego za pomocą e-maila.

Prawnik może zaoferować poniższe usługi na odległość:
– Doradztwo w różnych dziedzinach prawa,
– Sporządzanie pism prawnych,
– Opiniowanie pism.

Ile kosztują usługi prawne na odległość?

Koszty związane z usługami prawnymi na odległość są podobne do usług, jakie prawnik świadczy w swojej kancelarii.

Najczęściej koszt udzielenia porady prawnej przez telefon lub internet jest związany z wydatkiem od 100 do 200 złotych. Dokładne informacje o cenie można uzyskać na stronach kancelarii i podczas kontaktu z prawnikiem.