Zróżnicowane zastosowania płyt poliwęglanowych

Zróżnicowane zastosowania płyt poliwęglanowych

27 lipca 2010 Wyłącz przez Aleks

Współczesne budownictwo już dawno wykroczyło poza klasyczny zestaw materiałów, jakie tradycyjnie wykorzystywano do budowy domów lub budynków przeznaczenia publicznego czy innego typu konstrukcji. Dziś, po rozpowszechnieniu tworzyw sztucznych i stałemu wprowadzeniu ich na rynek, przed architektami otwarły się zupełnie nowe horyzonty. Jedną z najpopularniejszych nowinek tego typu są płyty z poliwęglanu, które zyskały niezwykłą popularność jako wykończenia elewacji oraz elementy konstrukcyjne różnorodnych instalacji.

Dlaczego płyty z poliwęglanu są tak spopularyzowanym budulcem?

Dzisiejszy rynek opiera się na masowej produkcji, która pod wieloma względami ma przełożenie także na budownictwo i architekturę. Mianowicie, oznacza to, że opłaca się inwestować w materiały tanie, które jednocześnie posiadają pożądane właściwości i dobrze spisują się jako elementy konstrukcji domu. Płyty z poliwęglanu, jak można się domyślić, są tworzywem sztucznym, a co za tym idzie, są niedrogie w produkcji. Inwestorzy chętnie wykorzystują je w swoich nowych projektach, gdyż pomimo niskiej ceny, wykazują one dużą trwałość i niezaprzeczalne walory estetyczne. 

Czym wyróżniają się płyty z poliwęglanu?

Jak przystało na wysokiej jakości tworzywo syntetyczne, płyty z poliwęglanu wykazują pełną odporność na dowolne warunki atmosferyczne. Opady deszczu, gradobicie, intensywny wiatr bądź wysokie temperatury i silne, długotrwałe promieniowanie ultrafioletowe nie wywierają na nich wrażenia. Pozostają one niewrażliwe także na większość związków chemicznych, które często stosuje się w ogrodach lub jako domowe środki czystości.